Arkeoloji
Bilgisayar
Bilim
Bitkiler
Biyografi
Biyoloji
Coğrafya
Din
Edebiyat
Ekonomi
Elektronik
Felsefe
Fizik
Genel
Hayvanlar
Hukuk
internet
İslam Ansiklopedisi
Jeoloji
Kimya
Matematik
Müzik
Programlama
Rehberlik
Resim
Rüya Tabirleri
Sağlık
Sinema
Siyaset
Sosyoloji
Spor
Şifalı Bitkiler
Tarih
Teknoloji
Tıp
Tiyatro
Uzay
Yerler
Ziraat


vuhuv.com.tr

Rüya Tabirleri Rüyada Şehir Şehirli Görmek

Rüyada Şehir Şehirli Görmek Büyük yahut küçük şehir görmek iyiliğe, din ve dünya yönünden hayra ermeye, Şehre girmek hayra ve bolluğa, üzüntü ve kederden kurtulmaya; çıkmak ise üzüntü ve kederlere düşmeye, Şehir alim ve faziletli kimseye, Hisar ve kaleleri olan şehir güvenli bölgellere, hisar ve kaleleri yıkılmış olar şehir güvenliği olmayan kentlere, Gerçek bir şehirli görmek ( gerek efendi, gerekse hanımefendi olsun) şerefli ve olgun insana yahut sevindirici haberlere delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Köy, Köylü. Önemli şehirler için ilgili maddeye bakınız.)

Kategori : Rüya Tabirleri | Etiket: Rüyada Şehir Şehirli Görmek

 Rüyada Şehir Görmek

Rüyada Şehir Görmek Rüyanızda tanımadığınız ve bilmediğiniz bir şehirde bulunduğunuzu ve orada yabancı olmanız nedeniyle her şeyi yadırgadığınızı görmeniz; sizin çok kötü sürprizlerle karşı karşıya kalacağınız işaret şeklinde yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında girmiş olduğu bir şehrin yıkık ve ıssız görmesi; o şehirde ilim namına hiç bir şeyin kalmadığına, kişinin rüyasında girdiği şehrin çok kapılı, güzel yeşillikler içinde, suyu bol ve her şeyin çok ucuz olduğunu görmesi; o mıntıkada iskân eden halkın gayet mutlu olduklarına yorumlanır. Kirmâni’nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında Mekke şehrinde olduğunu görmesi; o kimsenin ferah ve sevince kavuşacağına, dine hizmet edeceğine işaret eder. Bir kimsenin rüyasında ...

Kategori : Rüya Tabirleri | Etiket: Rüyada Şehir Görmek

 Rüyada Şehid Görmek

Rüyada Şehid Görmek Bir şehidi hayatta yaşıyor görmek, onun bıraktığı ilim ve yolun yaşadığına yahut Allah'a yakın olmaya; Şehid olduğunu görmek, bu makamı hak ettirecek amelleri işlemeye güç yetirmeye delalet eder.

Kategori : Rüya Tabirleri | Etiket: Rüyada Şehid Görmek

 Rüyada Şeftali Görmek

Rüyada Şeftali Görmek Tatlı şeftali yemek sevgi ve arsusunundan isteğine kavuşmaya, ekşi şeftali yemek korkuya; Şeftali ağacı zengin ve cömert insana, bu ağacın dibinden şeftali toplamak hasta bir kimseden mala nail olmaya; Şeftali bazen erkek kardeşe ve iyi arkadaşa delalet eder.

Kategori : Rüya Tabirleri | Etiket: Rüyada Şeftali Görmek

 Rüyada Şefaat Etmek Görmek

Rüyada Şefaat Etmek Görmek Kıyamet günü insanların şefaat isteğinin Peygamlerlerce (a.s.) yerine getirilmediğini görmek işlerin durgunluğuna; Konşusunun kendisine şefaat ettğini görmek, ondan yahut bir yakınından menfaat ve fayda görmeye, Evladın şefaati ondan görülecek hayra, Kurr'an'ın şefaat etmesi ilme ve yüksek mertebeye delalet eder.

Kategori : Rüya Tabirleri | Etiket: Rüyada Şefaat Etmek Görmek

 Rüyada Şefaat Görmek

Rüyada Şefaat Görmek Bakınız; Cesaret.

Kategori : Rüya Tabirleri | Etiket: Rüyada Şefaat Görmek

 Rüyada Şebnem Görmek

Rüyada Şebnem Görmek Bakınız; Çiy, Jale.

Kategori : Rüya Tabirleri | Etiket: Rüyada Şebnem Görmek

 Rüyada Şaşırmak Görmek

Rüyada Şaşırmak Görmek dünya işlerine akıl erdirememeye; fakat ahirette beklediğini bulmaya; Şaşırmak bazen gaflette olmaya delalet eder.

Kategori : Rüya Tabirleri | Etiket: Rüyada Şaşırmak Görmek

 Rüyada Şaşıp Kalmak Görmek

Rüyada Şaşıp Kalmak Görmek Rüyada hayrete düşüp şaşıp kaldığım görmesi, gafletine veonu şeytanın sapıtmasına işarettir.Bazen rüyada şaşırıp hayrette kalmak, dünyaca hayrette kalmaya ve ahirette güzel bir sonuca işarettir.

Kategori : Rüya Tabirleri | Etiket: Rüyada Şaşıp Kalmak Görmek

 Rüyada Şaşı Olmak Görmek

Rüyada Şaşı Olmak Görmek Rüyada şaşı olmak, ahdi bozmaya işarettir.

Kategori : Rüya Tabirleri | Etiket: Rüyada Şaşı Olmak Görmek